Banki

Banki

Banki to podstawowe instytucje w każdej gospodarce rynkowej.  Zapewniają one nie tylko swobodny przepływ kapitału ale również oferują wiele usług dodatkowych. W banku możemy obecnie załatwić praktycznie każda sprawę z zakresu ekonomii i finansów. W ostatnich latach stały się one instytucjami uniwersalnymi, w których każdy klient znajdzie ogromny wachlarz usług.

Bank to obecnie nie tylko depozytariusz naszych pieniędzy zgromadzonych na koncie osobistym. Oczywiście, jest to ciągle ważna usługa bankowa, bez której ciężko byłoby wyobrazić sobie funkcjonowanie w dzisiejszych czasach, jednak nie podstawowa. Oprócz niej możemy założyć w banku lokatę aby oszczędzać nasze pieniądze, możemy również skorzystać z możliwości inwestowania na giełdzie. Co najważniejsze nie musimy tego robić osobiście, nie musimy mieć odpowiedniej wiedzy do tego. Wystarczy, że wykupimy jednostki uczestnictwa w jakimś funduszu inwestycyjnym, praktycznie każdy bank prowadzi tego rodzaju działalność. Większość, oferuje również produkty konkurencji, możemy więc dowolnie dysponować naszymi środkami. Oczywiście, jeśli mamy chęć, istnieje możliwość założenia rachunku w biurze maklerskim i inwestowanie na giełdzie samemu.

Dzisiejsze banki to również wiele usług pobocznych, związanych z życiem codziennym. Coraz więcej podmiotów decyduje się wprowadzić do oferty ubezpieczenia majątkowe, motoryzacyjne czy nawet emerytalne. Dzięki temu w jednym miejscu mamy dostęp do wielu usług, możemy korzystać ze sprawdzonego partnera, który dodatkowo oferuje atrakcyjne warunki finansowe. Z reguły posiadając konto osobiste w danym banku, wszelkie usługi są dużo tańsze niż byśmy je wykupowali w zewnętrznych podmiotach.

W ostatnim czasie prawdziwa furorę robią również banki internetowe, oferujące dostęp do konta za pośrednictwem sieci. Praktycznie każdą operację możemy wykonać dzięki temu z domu, bez konieczności wizyty w placówce banku. Pojawiają się również usługi takie jak sklepy internetowe czy nawet sieci komórkowe.