Bankowość internetowa

Bankowość internetowa

Bankowość internetowa zdobywa w ostatnim czasie coraz większą popularność. Jest to wynikiem rozwoju samego internetu jak tez wchodzenia w dorosłe życie stosunkowo młodego pokolenia, któremu technologie elektroniczne nie są obce. Widzą to banki i kolejno uruchamiają tego typu usługi chcąc w ten sposób zagospodarować dla siebie przynajmniej część rynku.

Bankowość internetowa ma kilka zalet, które decydują o jej sukcesie. Podstawowa to o wiele niższe koszta prowadzenia konta osobistego, zarówno w formie opłat, których coraz częściej już nie ma, jak i kosztów za poszczególne usługi. Niektóre banki zdecydowały się już na drastyczne obniżenie opłat z tytułu przelewów czy posiadania kart kredytowych, darmowe zlecenia stałe to już standard. Wszelkie formalności odnośnie samego zakładania konta zostały zniwelowane do minimum, wystarczy wypełnić online stosowny wniosek a kurier dostarczy do domu umowę do podpisania. Równocześnie, możemy od razu wyrazić chęć korzystania z usług dodatkowych, typu biura maklerskiego, lokat czy funduszy inwestycyjnych.

Ważne jest również to, że bankowość internetowa jest coraz bezpieczniejsza. Banki dokładają wielu starań aby właściwie zabezpieczyć dostęp do kont swoich klientów. Połączenia z serwisami są szyfrowane, wydaje się hasła jednorazowe, ostatnio modne jest przechodzenie na hasła sms-owe, które dają jeszcze większą ochronę przed niepowołanymi osobami.

Jeśli chodzi o inne zalety internetowych kont bankowych to podstawową jest ich uniwersalność. Praktycznie każda operacja może zostać wykonana bez konieczności wychodzenia z domu, wystarczy zalogowanie się i parę kliknięć. Klient ma do dyspozycji w jednym miejscu wiele różnego rodzaju usług, przelewy wykonywane są znacznie szybciej, ma do dyspozycji szybkie płatności realizowane w czasie rzeczywistym. Bankowość internetowa to również możliwość dostępu do konta nie tylko przez sieć ale również za pośrednictwem telefonu. Wiele informacji można uzyskać sms-owo bądź u operatorów.