Fundusze inwestycyjne źródłem zarobku

W dzisiejszych czasach szukanie alternatywnych form zarobku prócz pensji jest czymś całkowicie normalnym i naturalnym, co powinno cechować każdego przedsiębiorczego człowieka. Zwłaszcza że współcześnie jest znacznie większy wybór rzeczy, dzięki którym można sporo zarobić lub dorobić do emerytury albo pensji. I wcale nie trzeba przy tym wychodzi z domu czy wykonywać jakiejkolwiek pracy. Wystarczy jedynie przejrzenie ofert funduszy inwestycyjnych lub spotkanie z doradcą finansowym, który podpowie nam, w których fundusz warto inwestować, które omijać, a które dadzą pewne, ale mało małe zyski.
Fundusze inwestycyjne to dzisiaj jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej optymalnych form zarabiania pieniędzy, do której nie potrzebna żadnych większych predyspozycji, umiejętności czy znajomości tego rynku. Trzeba jedynie znać i rozróżniać różne rodzaje funduszy: od funduszy wzrostu kapitałowego, przez fundusze agresywnego wzrostu i na funduszach otwartych oraz zamkniętych skończywszy.

Ta forma zarabiania jest dostępna dla każdego, niezależnie od jego pozycji na rynku (osoba prywatna, przedsiębiorstwo, organizacja) czy wkładu finansowego (w fundusze można inwestować kwoty rzędu kilkuset złotych albo kilku milionów). Niestety nie każdy z nich daje gwarancję bezpośredniego zysku – większość oferujących 100% bezpieczeństwa to fundusze niskiego ryzyka, które zawsze się zwracają, ale są to kwoty wyjątkowo małe, w kontekście całej inwestycji właściwie nieopłacalne. Zupełnie inaczej prezentują się fundusze inwestycyjne wysokiego ryzyka lub mieszane, w których można albo bardzo wiele zarobi, jeśli inwestycja się powiedzie, albo wszystko stracić, jeśli projekt upadnie lub nie przyjmie się na rynku. Na inwestowanie w takie fundusze zwykle pozwalają sobie jedynie doświadczeni finansowcy, doskonale orientujący się w realiach rynku, w który chcą włożyć pieniądze. Przeciętnego Kowalskiego powinny raczej interesować fundusze mieszane, z których część środków jest lokowana bezpiecznie (zawsze dają zyski), a druga część inwestowana w projekty wysokiego ryzyka.

Tagi dodane do tego wpisu przez autora bloga: , ,

Fala kryzysu,‭ ‬jaka ogarnęła Cypr odbija się najbardziej dotkliwie na młodych mieszkańcach tej pięknej wyspy.‭ ‬W momencie,‭ ‬kiedy rząd cypryjski zdecydował się oprocentować konta miliarderów,‭ ‬którzy uciekali przed podatkami na tę rajską wyspę,‭ ‬zwykli Cypryjczycy stali również pozbawieni prawa do pełnego korzystania ze swoich pieniędzy.‭ ‬Po pierwsze,‭ ‬nie można wyjeżdżać z Cypru z gotówką w […]

Sprzedający nieruchomości typu mieszkanie często zawyżają cenę specjalnie po to by móc ją obniżyć gdy kupujący chce negocjować. Sprzedający nawet gdy spuści z ceny wyjdzie na swoje bo nadwyżkę miał wkalkulowaną w negocjacje. Warto jednak śledzić tendencje cenowe na rynku nieruchomości i wykorzystać moment na kupno w najlepszym okresie.Dobrym pomysłem jest aby kupić mieszkanie zupełnie […]