Inwestycje w nieruchomości

Nowo wybudowane osiedle „Na skraju“ miesi się w Poznaniu i odróżnia się od innych tym, że wokół znajdują się same drzewa – drzewami mamy na balkonach, w elewacji, ale także samo osiedle znajduje się w pobliżu prawdziwego lasu. Jest to mały kompleks mieszkalny, w którym mieszkania są stosunkowo drogie – ma być przytuleni i kameralnie. Mieszkańcy mają się czuć jak najbardziej naturalnie. Osoby, które kupiły mieszkanie, szczególnie cenią sobie to, że mogą w każdej chwili pójść na spacer do lasu, a także mogą oddychać czystym powietrzem znad lasu, nie muszą wdychać spalin z ulicy. Jednakże to dotyczy tylko tych, którzy mają okna usytuowane od strony lasu. Pozostali mieszkańcy nadal muszą się niestety męczyć z ulicą, a nawet wielką arterią, która znajduje się po zachodniej stronie budynku. W budynku są łącznie trzydzieści dwa mieszkania. Każde z nich ma maksymalny metraż sześćdziesięciu metrów kwadratowych.

Rozkład tych mieszkań jest bardzo funkcjonalny, znajdują się w środku tarasy, a także balkony. Ciekawostką jest fakt, że w mieszkaniach znajdują eis także wyjścia na dach, a na dachach w przyszłości możliwe będzie usytuowanie sobie tarasu na powietrzu, a także ogrodu, bo dachy mają podwójnie wzmocnione konstrukcje. Dla każdego mieszkańca przygotowano także specjalne komórki lokatorskie w piwnicach, a także pomieszczenia na rowery na każdym pietrze. Budynek oczywiście wyposażony jest w windę towarową oraz osobową. Inwestycja jest bardzo dobrze przemyślana, ciekawa, nie jest tania. Dlatego właśnie pierwsze mieszkania zostały sprzedane w tempie błyskawicznym. Pokazuje to, że mimo trwania kryzysu na rynku, istnieje możliwość zabłyśnięcia jako deweloper, jeśli ma się w zanadrzu odpowiednio zaprojektowany i przemyślany budynek. Takie inwestycje zawsze bardzo dobrze się zwracają. Każdy porządny deweloper powinien wiedzieć, że nie warto oszczędzać ani na architekcie, ani na wykonaniu, ani też na wykupie dobrej jakości działki pod zabudowę. Warto inwestować w takie budynki jak ten zbudowany w Poznaniu.

Tagi dodane do tego wpisu przez autora bloga: , ,

Z najnowszych badań wynika, że przemysł górniczy w naszym kraju odnotowuje znaczne spadki. Otóż powodem takiego zjawiska jest przede wszystkim fakt, że wydobycie z każdym rokiem jest coraz mniejsze. Jak wiemy sytuacja ta okazuje się mieć szczególne znaczenie na rynku pracy. Zdaniem ekspertów bowiem, w branży tej zatrudniony jest duży procent naszego społeczeństwa. Każdy zatem […]

Rynek Rynek to pojęcie określające bardzo szeroki zakres gospodarki, obejmujący wszelkie mechanizmy służące w procesach sprzedaży i kupna. Szczegółowiej rzecz ujmując, chodzi o nazwanie mechanizmów jakie występują pomiędzy sprzedającymi a kupującymi. Rynek opiera się na kilku filarach. Jeśli chodzi o ideał to powinien być wolny, jednak w praktyce wygląda to różnie. Wolny to znaczy nie […]


Gospodarka Chin

    Chiny to komunistyczne państwo, które do niedawna należało do jednych z najbardziej odizolowanych od reszty świata. Wynikało to nie tylko z systemu politycznego, który był daleki od zachodnich standardów ale również odmienności kulturowej społeczeństwa. Chińskim komunistom udało się jednak dokonać czegoś wyjątkowego, przekształcili współczesne Chiny w dynamicznie rozwijający się kraj. Chiny to około 1,5 miliarda mieszkańców, jedna czwarta ludzkości mieszka właśnie tam posiada praktycznie każdy obywatel co jest ewenementem na skale światową, bo dla porównania w Polsce konta posiada tylko około 60% mieszkańców, a w UE średnia to około 70% - jak widać te dane są naprawde szokujące, jednak wynika to z ich kultury i tradycji. To kultura mająca kilkutysiącletnią historię, kraj, który w przeszłości był zarówno wielkim imperium jak i staczał się ku upadkowi. Dzisiaj państwo środka to tygrys gospodarczy, posiadający gospodarkę rozwijającą się w tempie ponad dziesięciu procent w skali roku. Jak doszło do tego sukcesu w kraju rządzonym przez komunistów, gdzie oficjalnie panuje system centralnego planowania? W CHRL są bardzo łatwo dostępne kredyt samochodowy dzięki temu, że są subwencjonowane przez państwo, które chce zmotoryzować ludność, bo cały czas odsetek ludzie z autem w Chinanch jest na niskim poziomie w porównaniu z UE czy USA. Na początku lat dziewięćdziesiątych władze partyjne postanowiły przeprowadzić reformy gospodarcze, które miały na celu utrzymanie władzy przez komunistów a jednocześnie podniesienie poziomu życia mieszkańców. Do tej pory stawiano na powszechna kolektywizację, dominowały wielkie przedsiębiorstwa państwowe. W tym względzie niewiele się zmieniło, różnica jest taka, że na rynek trafia co lepsze, po segregacji.