Leszek Balcerowicz
Leszek Balcerowicz to jeden z najbardziej znanych na świecie współczesnych polskich ekonomistów. Jest to osoba o niezwykle bogatym życiorysie, swoja karierę rozpoczynał już w PRL-u jako pracownik w Instytucie Problemów Marksizmu-Leninizmu mieszczącym się przy KC PZPR. Wykładał również na ówczesnym SGPiS, poprzedniczce dzisiejszej Szkoły Głównej Handlowej. Za rządów partii komunistycznej w Polsce odbył kilka stażów za granicą, już wtedy był wyróżniającym się młodym ekonomistą.
Leszek Balcerowicz od studiów zaangażował się w politykę, W 1969 roku został członkiem PZPR, po wprowadzeniu stanu wojennego opuścił partię. W następnych latach związał się z opozycją, stał się jednym z jej głównych ekspertów jeśli chodzi o sprawy ekonomiczne. W pierwszych rządach po 89 roku sprawował liczne funkcje ministerialne. Zasłynął głównie z planu restrukturyzacji naszego kraju oraz głębokiej reformy gospodarczej. W Literaturze jest ona określana jako tzw. plan Balcerowicza, jednak w rzeczywistości był on tylko jego wykonawcą. Reforma została Polsce narzucona, jako warunek udzielenia przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy kredytów dla naszego kraju.
leszek balcerowicz życiorys
Anonse praca publikowane są w internecie. Wiele osób w ten sposób znajduje stałe zatrudnienie. Biurka warszawa wyposażają biura. Drukarnia internetowa przygotowuje publikacje, biuletyny, ulotki, wszelkie materiały promocyjno-reklamowe. Porady prawne są oferowane niejednej osobie, która musi sprawdzić w jaki sposób może funkcjonować. Prawnik kraków ma wielu klientów, którzy często mają problem z interpretowaniem przepisów prawa.
Leszek Balcerowicz w latach 90-tych był również aktywny jeśli chodzi o politykę. Działał głównie w Unii Wolności, u jej schyłku istnienia był nawet prezesem tej partii. W rządzie Jerzego Buzka był wicepremierem, to jego odejście spowodowało rozpad koalicji. Później został prezesem Narodowego Banku Polskiego. Obecnie nie jest czynny w polityce, zajął się pracą naukową.
Leszek Balcerowicz to ekonomista, który budzi wiele emocji, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Doceniany jest jego wkład w reformę gospodarki, jednak inni zauważają, że plan był zbyt drastyczny i całkowicie zrujnował państwo. Podnoszą, że nie zadbano o sprawy społeczne a szybka prywatyzacja doprowadziła do wypompowania z kraju ogromnego kapitału. Inny zarzut jest taki, że reforma zatomizowała społeczeństwo na bardzo bogatych i zdecydowaną większość biedną.