Na jakie udogodnienia mogą liczyć polscy przedsiębiorcy

Duże bezrobocie w kraju sprawia, że rząd stara się wszelkimi sposobami walczyć o wzrosty zatrudnienia. W konsekwencji powstaje wiele inicjatyw, które starają się spierać pracodawców chętnie zatrudniających nową kadrę. Najczęściej chodzi tutaj o programy których celem jest dofinansowanie części kosztów jakie właściciel firmy musi ponieść z tytułu zatrudnienia nowej osoby. Nie są to wcale niskie opłaty nawet jeżeli oferowana jest na początku najniższa krajowa pensja. Wynika to stąd, że do tej kwoty doliczane są opłaty na ubezpieczenie społeczne oraz zdrowotne oraz podatek. Nasz pracodawca musi także odprowadzić opłatę na fundusz pracy.

Same opłaty urzędowe potrafią „zjeść” bardzo dużą część naszej pensji brutto. My bardzo często skarżymy się, że dostajemy zbyt niską wypłatę, ale niestety nie wynika to z chciwości pracodawcy, a z konieczności opłacenia innych opłat. Wyposażenie stanowiska pracy jest kolejnym kosztownym czynnikiem. Nowy pracownik nie usiądzie przy pustym biurko na dwudziestoletnim krześle. Musi mieć dostęp do komputera, wygodne krzesło z oparciem pozwalające na utrzymanie prawidłowej pozycji ciała. W przypadku pracownika fizycznego wymagane są również szkolenia, które mają za zadanie przyuczyć go do wykonywanych obowiązków. Rząd poprzez swoje programy wspomagania walki z bezrobociem dofinansowuje tego typu wydatki. Pracodawca biorący udział w tych akcjach może liczyć na zwrot pewnej cześć kosztów w każdym miesiącu podlegania programowi lub całości kosztów co drugi miesiąc. Niektóre jednostki organizujące dofinansowania, a są to gównie urzędy pracy oferują również jedynie pokrycie kosztów związanych z opłaceniem ubezpieczenia społecznego. Czasem wystarczy jedynie wysłanie bezrobotnego na szkolenie, aby był on atrakcyjny dla pracodawcy. Jednak zwrot kosztów to nie jedyne udogodnienia zaoferowane właścicielom firm w walce z bezrobociem. Przedsiębiorcy ubiegający się o dofinansowanie swojej działalności w ramach funduszy europejskich mogą także liczyć na doradztwo biznesowe. W wielu urzędach pracy występują punkty gdzie taka osoba może zapisać się na bezpłatne konsultacje w ramach których zostanie poprowadzona krok po kroku we wszystkich procedurach biznesowych i biurokratycznych w naszym kraju.

 

Tagi dodane do tego wpisu przez autora bloga: , ,

Sprzedający nieruchomości typu mieszkanie często zawyżają cenę specjalnie po to by móc ją obniżyć gdy kupujący chce negocjować. Sprzedający nawet gdy spuści z ceny wyjdzie na swoje bo nadwyżkę miał wkalkulowaną w negocjacje. Warto jednak śledzić tendencje cenowe na rynku nieruchomości i wykorzystać moment na kupno w najlepszym okresie.Dobrym pomysłem jest aby kupić mieszkanie zupełnie […]

Rozwój młodych Młodzi ludzie w dzisiejszych czasach nie mają czasu dorosnąć. W przedszkolach już od najmłodszych lat dzieci uczą się angielskiego, ledwo przedszkolak skończy 6 lat, musi iść do szkoły. Po szkole gimnazjum, po gimnazjum liceum, potem studia i zanim się obejrzymy wkroczyliśmy w dorosły wiek. Uczniowie już po liceum bardzo często zmuszeni są do […]


Gospodarka Chin

    Chiny to komunistyczne państwo, które do niedawna należało do jednych z najbardziej odizolowanych od reszty świata. Wynikało to nie tylko z systemu politycznego, który był daleki od zachodnich standardów ale również odmienności kulturowej społeczeństwa. Chińskim komunistom udało się jednak dokonać czegoś wyjątkowego, przekształcili współczesne Chiny w dynamicznie rozwijający się kraj. Chiny to około 1,5 miliarda mieszkańców, jedna czwarta ludzkości mieszka właśnie tam posiada praktycznie każdy obywatel co jest ewenementem na skale światową, bo dla porównania w Polsce konta posiada tylko około 60% mieszkańców, a w UE średnia to około 70% - jak widać te dane są naprawde szokujące, jednak wynika to z ich kultury i tradycji. To kultura mająca kilkutysiącletnią historię, kraj, który w przeszłości był zarówno wielkim imperium jak i staczał się ku upadkowi. Dzisiaj państwo środka to tygrys gospodarczy, posiadający gospodarkę rozwijającą się w tempie ponad dziesięciu procent w skali roku. Jak doszło do tego sukcesu w kraju rządzonym przez komunistów, gdzie oficjalnie panuje system centralnego planowania? W CHRL są bardzo łatwo dostępne kredyt samochodowy dzięki temu, że są subwencjonowane przez państwo, które chce zmotoryzować ludność, bo cały czas odsetek ludzie z autem w Chinanch jest na niskim poziomie w porównaniu z UE czy USA. Na początku lat dziewięćdziesiątych władze partyjne postanowiły przeprowadzić reformy gospodarcze, które miały na celu utrzymanie władzy przez komunistów a jednocześnie podniesienie poziomu życia mieszkańców. Do tej pory stawiano na powszechna kolektywizację, dominowały wielkie przedsiębiorstwa państwowe. W tym względzie niewiele się zmieniło, różnica jest taka, że na rynek trafia co lepsze, po segregacji.