Z Polisy na życie

Z Polisy na życie

 

Polisy na życie są coraz popularniejszym sposobem na zabezpieczenie się na przyszłość. Oczywiście, chodzi głównie o zabezpieczenie rodziny czy osób z którymi wykupujący polisę jest blisko związany. Wszystko zależy od tego kogo wskaże w umowie z ubezpieczycielem jako podmiot któremu wypłacona zostanie określona kwota.

Polisa na życie to wyjątkowe ubezpieczenie, ciężko nawet tak ja nazywać. Jest to pewna forma oszczędzania, wykupuje się ją na określona sumę pieniędzy która jednocześnie stanowi kwotę odszkodowania. Polisa na życie jest realizowana w momencie śmierci ubezpieczonego, dopiero wtedy środki zawarte w umowie są wypłacane wskazanym osobom. Jest to więc dość oryginalny typ usługi, w krajach zachodnich znany już od wielu lat, w Polsce rozpowszechnia się od stosunkowo niedawna.

Niewielka nawet agencja reklamy posiada spore zyski. Firma sprzątająca Warszawa zatrudnia setki osób, które mogą pracować solidnie i zarabiać przyzwoite pieniądze. Biuro rachunkowe Katowice obsłuży agencję reklamową, firmę sprzątającą, biuro adwokackie oraz dziesiątki innych firm. Dobre firmy nie pojawią się w spisie o nazwie rejestr długów, ponieważ one długów bynajmniej nie mają, posiadają płynność finansową. Organizują wyjazdy firmowe, czyli rozrywkę i szkolenia dla swoich pracowników, ponieważ ludzi traktują zawsze fair, czyli zgodnie z przepisami.

Wykupienie polisy na życie nie jest prostą sprawą. Firmy oferujące tego typu usługi dbają o to aby nie dochodziło do sytuacji w których posiadacz polisy zbyt szybko umiera. Może brzmi to dramatycznie ale chodzi o to aby wypłata pieniędzy nie następowała zbyt szybko. Przecież nie jest to zwykłe ubezpieczenie na sumę kilku-kilkunastu tysięcy złotych. Polisy na życie to ogromne kwoty zapisane w umowach, w Polsce sięgają one nawet kilkuset tysięcy złotych, za granicą kilku milionów dolarów. Taka wysokość polisy może prowadzić do różnego rodzaju nieprawidłowości, chęci zrealizowania jej jak najszybciej lub innego typu zdarzeń niezgodnych z prawem.

Aby zminimalizować ryzyko zbyt wczesnej realizacji polisy, firmy ubezpieczeniowe stawiają wiele wymagań przy jej wykupie. Podstawa to określenie stanu zdrowia, prawdopodobieństwa wystąpienia groźnych schorzeń, które w rezultacie mogą prowadzić do zgonu. Kolejna sprawa to wykonywany zawód, te bardziej narażające człowieka na niebezpieczeństwo są traktowane zupełnie inaczej od pozostałych. W ten sposób obliczana jest wysokość składki od której w prostej linii zależy wysokość całej polisy. Im większą sumę jesteśmy w stanie inwestować tym polisa będzie bardziej okazała.